Jak odkamienić czajnik?

Jak odkamienić czajnik?

Walka z osadem w kuchni-> Odkamienianie czajnika KitchenAid Artisan 

W poszukiwaniu niezawodnego sposobu, zdecydowałyśmy się przetestować dwie popularne metody! 

 **Etap 1: Metoda z Sodą**

Na początek postawiliśmy na metodę z wykorzystaniem sody oczyszczonej. napełniając czajnik ciepłą wodą z dodatkiem sody. Po upływie 15. minut, osad nadal mocno się trzymał:/

 **Etap 2: Czyszczenie z Octem**

Nie zrażeni pierwszym niepowodzeniem, przeszliśmy do drugiej metody - czyszczenia octem. Wlałyśmy szklankę octu i dolałyśmy nieco wody. Mieszanka spędziła w naszym czajniku również +- 15 minut. Po tym czasie dokładnie doczyściłyśmy go miękką gąbką. Ta metoda przyniosła znacznie lepsze efekty niż pierwsza. 

**Etap 3: Dwukrotne Płukanie i Podgrzewanie**

Ostatecznym etapem było dwukrotne płukanie i podgrzewanie czajnika. Mając na celu całkowite usunięcie osadu i pozostałości środków czyszczących. 

Rezultat? Czajnik gotowy do pracy

Po całym procesie nasz czajnik KitchenAid Artisan prezentował się nieziemsko! Odkryłyśmy iż metoda z użyciem octu jest bardziej efektywna i korzystna ekonomicznie.

Podsumowując, odkamienianie to proces wymagający czasu i wysiłku. Różne metody działają różnie dla różnych urządzeń, dlatego warto eksperymentować, aby znaleźć tę, która najlepiej sprawdzi się w przypadku Waszego czajnika. W końcu, priorytetem jest funkcjonalność. 

Sprawdź naszą ofertę czajników KitchenAid

Wszystkie komentarze