Filtruj według

Cena

Cena

  • 7 698,00 zł - 12 500,00 zł

Płyty gazowo-indukcyjne

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Płyty indukcyjno-gazowe

Wybór płyty grzewczej do kuchni to ważna decyzja, której nie powinniśmy podejmować pochopnie. To, czy wybierzemy rozwiązanie indukcyjne czy gazowe, zależy od wielu czynników, jak choćby możliwości danej instalacji czy nasze preferencje. W dzisiejszych czasach ten dylemat jednak powoli zanika. Istnieje bowiem technologia, która bez problemu łączy w sobą oba wspomniane rodzaje płyty na jednym, wspólnym panelu. Ta zaskakująca kombinacja zagwarantuje możliwość tradycyjnego gotowania na gazie z funkcją grzania indukcyjnego, czyli bez płomieni. Jeżeli więc stoimy przed wyborem odpowiedniej kuchenki dla siebie, powinniśmy poznać zalety połączenia obu wersji.

Wybór nie zawsze musi być trudny!

Do tej pory ci, którzy nie mogli zdecydować się, jaką płytę wybrać, zmuszeni byli korzystać z rozwiązań pośrednich. Montaż dwóch źródeł ciepła obok siebie? Zmniejszenie powierzchni indukcyjnej na rzecz płyty gazowej? A może rezygnacja z jednego sposobu gotowania? Dziś taki wybór nie jest konieczny! Najlepsi producenci sprzętów AGD wyszli bowiem na przeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów, tworząc płyty grzewcze, które które łączą w sobie dwie najbardziej popularne technologie gotowania.

Indukcja i gaz w jednym? To możliwe!

Niezależnie od dziedziny, rozwiązania 2w1 stają się obecnej coraz bardziej popularne. Nie inaczej jest również w przypadku wyposażenia kuchni. Płyta indukcyjno-gazowa jest tego najlepszym przykładem. To praktyczne połączenie dwóch funkcji oraz kompaktowego rozmiaru. Dwie strony grzewcze płyty - indukcyjna i gazowa - zapewniają dużą wygodę. To, jaki rozmiar mają poszczególne elementy, uzależnione jest przede wszystkim od modelu i producenta danego sprzętu. Zawsze jednak w parze idą tu ze sobą możliwości wykorzystania dwóch różnych źródeł ciepła. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy rezygnować ze sposoby gotowania, który odpowiada nam najbardziej.

Dla kogo taka płyta będzie najlepsza?

Płyta indukcyjno-gazowa to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie oszczędność i szybkość kuchenek gazowych oraz wygodę i modny wygląd płyt indukcyjnych. Świetnym przykładem tego typu są płyty indukcyjno-gazowe firmy Smeg, które łączą w sobie funkcjonalność i minimalistyczną estetykę. Taka kuchenka to także ciekawy pomysł, jeżeli urządzamy kuchnię w nowoczesnym stylu - taka płyta jest bowiem nie tylko wyjątkowo praktyczna, ale bardzo estetyczna. Taka opcja dobrze sprawdzi się w sytuacji, gdy chcemy korzystać i gaz i prąd, a w kuchni nie mamy wystarczająco dużo miejsca na dwie kuchenki. Co więcej, płyta indukcyjno-gazowa to również świetne wyjście dla tych, którzy chcą zabezpieczyć się na wypadek braku jednego ze źródeł ciepła. Warto też wspomnieć, że są to idealne płyty do zabudowy, dzięki czemu łatwo dopasujemy je do swojej kuchni.

Jakie urządzenie wybrać?

Przy wyborze płyty indukcyjno-gazowej ważne jest przede wszystkim to, czego oczekujemy od przyszłej kuchenki. Wielkość i ilość palników to kluczowe kryterium. Możemy na przykład zdecydować się na płytę z jednym palnikiem gazowym i dwoma palnikami indukcyjnymi lub odwrotnie. W zależności od tego, który sposób gotowania wybieramy częściej, kuchenka może być dopasowana do naszych wymagań. Przy wyborze warto również pamiętać o tym, by całość komponowała się z wystrojem i designem całej kuchni. Wybierając odpowiednią płytę grzewczą dla siebie, warto zapoznać się z szeroką ofertą produktów, aby wybrać ten idealnie dopasowany do swoich potrzeb.