Filtruj według

Cena

Cena

  • 1 230,00 zł - 39 975,00 zł

Ekspresy kolbowe

Pokazano 1-24 z 53 pozycji
Ekspres kolbowy
W ostatnim czasie ekspresy kolbowe do kawy zyskują na popularności wśród koneserów prawdziwej kawy. Ekspres ten daje nam dużą swobodę działania, pozostawia duże możliwości operacyjne kawoszom. Ciężko jednoznacznie stwierdzić, kto odpowiada za powstanie pierwszego ekspresu do kawy. Jedno ze źródeł wskazuje Louisa Bernarda Babauta, który miał stworzyć pierwszy prototyp urządzenia podobnego do dzisiejszego sprzętu już w 1822 roku. 
Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie, do czego służą ekspresy kolbowe i co odróżnia je od innych ekspresów w sklepie 13 VIP. W ekspresie kolbowym do kawy możemy zaparzyć aromatyczną kawę espresso. Na bazie kawy espresso możemy natomiast zrobić także dowolną kawę mleczną typu latte czy cappuccino.
Duża dowolność w ekspresach kolbowych Smeg wynika z możliwości wsypania do kolby ekspresu takiej ilości kawy jaka nam najbardziej odpowiada. Możemy eksperymentować z mocą i rodzajem kawy, aż znajdziemy idealną opcje dla siebie. Zawsze kiedy mamy ochotę możemy zrobić także różne inne warianty.
Najznamienitsi bariści uznali ekspresy kolbowe za urządzenia najlepsze dla prawdziwych koneserów kawy.
W bogatej ofercie sklepu 13VIP znajduję się szeroka gama ekspresów kolbowych różnych światowych marek, między innymi takich jak SMEG czy BUGATTI. Obie te marki cechuje wyjątkowo stylistyka, intencją osoby odpowiadającej za wzornictwo ekspresów było stworzenie niepowtarzalnego, wyróżniającego się na tle innych designu. Powstały nawet kompletne serie drobnego sprzętu AGD takie jak połączenie czajnika, tostera, blendera i ekspresem.
Specjalnie przemyślana budowa ekspresu kolbowego upraszcza proces czyszczenia. Dzięki nie skomplikowanej budowie całego urządzenia codzienny proces mycia zaparzacza jest praktycznie bezwysiłkowy.
Ogromną zaletą dla wielu konsumentów tego produktu jest niestandardowy mały rozmiar ekspresu kolbowego Smeg. Urządzenie wpasuje się idealnie w niewielkie kuchenne pomieszczenie.
Aby cieszyć się doskonałym aromatem kawy warto zaopatrzyć się także w młynek do mielenia ziaren. Chcąc uzyskać doskonałą esencje jak w najlepszych baristacjach ziarna kawy warto zmielić tuż przed procesem parzenia. Mało kto wie, że ekspres kolbowy może posiadać funkcję podgrzewania szklanek bądź dyszę spieniającą mleko.  

Odpowiedz sobie na pytanie - jaką kawę najlepiej lubisz i wybierz idealny ekspres dla siebie!
Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem ekspresu kolbowego do domu - skontaktuj się z nami, pomożemy Ci wybrać najlepszy model.