Zamrażarki

Pokazano 1-24 z 195 pozycji

Zamrażarki wolnostojące

W sklepie 13vip.pl oferujemy zamrażarki wolnostojące dobrane do twoich potrzeb. Jeżeli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do przechowywania żywności, na pewno znajdziesz tu coś dla siebie. Podstawowy podział wśród urządzeń mrożących to zamrażarki szufladowe lub skrzyniowe. Te pierwsze są zorientowane pionowo i przypominają klasyczne chłodziarki. Posiadają wydzielone półki i szuflady, pozwalające na przechowywanie różnorodnych artykułów ze swobodnym dostępem do nich. Choć są nieco droższe i mniej pojemne, to ich zdecydowanym atutem jest walor estetyczny i możliwość gustownego wkomponowania do naszego wystroju. Do wyboru jest wiele modeli w różnych rozmiarach, poczynając od kompaktowych dwu lub trzyszufladowych, aż do pełnowymiarowych wielkości normalnej lodówki. Najczęściej posiadają też funkcje no frost.

Z kolei wersje skrzyniowe służą najczęściej do przechowywania podobnych produktów. Choć są atrakcyjniejsze cenowo i bardzo pojemne, to w zasadzie nie mają możliwości podziału przestrzeni wewnątrz. Dlatego doskonale się nadają do celów przemysłowo-gastronomicznych lub na potrzeby myśliwych. Z reguły są też bardziej wytrzymałe na warunki zewnętrzne, mogą być umiejscowione również w miejscach chłodnych i wilgotnych.

Jak wybrać najlepszą zamrażarkę?

Na rynku możemy znaleźć duży wybór urządzeń mrożących, dlatego nie jest łatwo podjąć właściwą decyzję. W sklepie 13vip.pl zawsze staramy się, by klient wyszedł od nas zadowolony. Dlatego przygotowaliśmy mini przewodnik po świecie zamrażarek, który ułatwi państwu udane zakupy.

- Pojemność – oczywiście wielkość urządzenia zależy od naszych potrzeb i wolnej przestrzeni, którą dysponujemy. Przy czytaniu opisu każdego sprzętu zawracajmy uwagę na podaną pojemność netto, czyli użytkową. W odróżnieniu od pojemności brutto wskazuje ile realnie mamy przestrzeni do dyspozycji (po odjęciu szuflad i koszyków).

- Energooszczędność – może nam się wydawać, że zamrażarka, która musi pracować w trybie ciągłym, pochłania dużo energii elektrycznej. Urządzenia mają przypisane klasy energetyczne, poczynając od najbardziej oszczędnych z oznaczeniem A+++, a kończąc na literze D. Choć oczywiście lepiej mieć zamrażarkę z jak najlepszą klasą energetyczną, to nie zawsze dopłata jedynie za ten parametr jest sensowna. Różnica w rachunkach za prąd wyniesie około kilkadziesiąt złotych rocznie i zwróci się po kilku latach. Warto pamiętać, że zasadniczo bardziej oszczędne są wersje skrzyniowe. Trzeba też unikać gromadzenia się lodu wewnątrz zamrażarki, co przyczynia się do zwiększonego jej obciążenia, a w rezultacie szybszego zużycia i wyższych rachunków za prąd.

- Zdolność/szybkość zamrażania – jest to parametr mówiący o maksymalnej wadze produktów, które możemy mrozić na dobę. Jest to powiązane z szybkością zamrażania. Jest to istotne ze względu na zachowanie jak najlepszej jakości przechowywanych potraw lub ich składników. Im szybsze mrożenie, tym więcej wartości odżywczych zostaje zachowanych. Ma to również wpływ na właściwości i konsystencję produktów. Dobre zamrażarki mają zdolność zamrażania na poziomie 20-25 kg na dobę. Ważne jest też zapewnienie równomiernego rozprowadzenia zimna, warto sprawdzić, czy producent zapewnia takie rozwiązanie.

- Utrzymanie temperatury w razie braku prądukażdemu czasem zdarza się przerwa w dostawie energii. Gwałtowna burza, prace konserwacyjne lub inne nieprzewidziane zdarzenia mogą narazić na zepsucie przechowywane w zamrażarce produkty. Dlatego warto zwrócić uwagę jak długo nasze urządzenie utrzyma temperaturę w razie braku zasilania. Lepiej wypadają tu wersje skrzyniowe: 36-64 godzin. Urządzenia szufladowe mają taką zdolność na poziomie 16-26 godzin. Zawsze można się posiłkować odpowiednimi wkładami lub awaryjnymi zasilaczami (UPS).

- Klasa klimatyczna – istnieją cztery oznaczenia klas klimatycznych, do których przeznaczone są dane urządzenia:
N -
umiarkowana (od +16°C do +32°C)
SN - rozszerzona umiarkowana (od +10°C do +32°C)
ST - subtropikalna (od +18°C do +38°C)
T - tropikalna (od +18°C do +43°C)

W naszych warunkach domowych będą nas głównie interesować oznaczenia N lub SN. Większość oferowanych u nas urządz spełnia takie parametry. Działanie zamrażarki w temperaturach poza wskazanym zakresem może spowodować zmniejszenie jej efektywności lub nawet awarię. W naszym kraju pojawia się czasem potrzeba umiejscowienia urządzenie w nieogrzewanym pomieszczeniu (garażu, domku letniskowy) czy wręcz na zewnątrz (balkony). Niektórzy producenci przewidują działanie ich produktu nawet w minusowych temperaturach.

- Poziom hałasu – większość zamrażarek generuje hałas na poziomie 42 dB, co odpowiada średniemu poziomowi szumu w domu. Jest to więc dosyć ciche urządzenie, ale pamiętaj żeby sprawdzić ten parametr przy kupnie nowego sprzętu.

Użyteczne funkcje w twojej zamrażarce

- No frost – to funkcja, która chyba najbardziej ułatwia życie. Dzięki cyrkulacji powietrza, odprowadzana jest wilgoć, a co za tym idzie, nie ma konieczności rozmrażania i skrobania lodu. Niestety najczęściej jest spotykana w droższych zamrażarkach szufladowych.

- SuperFreezing – przy otwieraniu zamrażarki i dokładaniu nowych produktów powstanie poważne zachwianie warunków panujących wewnątrz urządzenia. Funkcja ta zabezpiecza już zamrożone artykuły i pozwala zoptymalizować zużycie energii.

- SuperFrost / ShockFreeze – pozwala przyspieszyć zamrażanie, tak aby nie straciły swoich właściwości. Temperatura spada wówczas nawet do -30 stopni.

- TempAlert – ostrzega o zbyt wysokiej temperaturze wewnątrz urządzenia.

- Frost out / LowFrost / SmartFrost – technologia analogiczna do NoFrost, ale mniej efektywna.