Piekarniki do zabudowy

Pokazano 1-24 z 192 pozycji

Piekarnik jest fundamentalnym urządzeniem zarówno w gastronomii, jak i w każdym gospodarstwie domowym. Nasze babcie wypiekały w piecach opalanych drewnem i węglem. Pomimo ogromnego rozwoju cywilizacji piece te, są nadal popularne. Później nasi rodzice, progresywnie korzystali z kuchenek elektrycznych, które mimo wielu udoskonaleń, nie cieszą się dziś wielkim zainteresowaniem. W międzyczasie wynaleziono blachę emaliowaną. Obecnie jako świadomi konsumenci, mamy szereg oczekiwań względem piekarnika. Ważne by był ekologiczny, bezpieczny, a przy tym najlepiej, czyścił się sam.

Piekarnik do zabudowy – Na co zwrócić uwagę?

Piekarnik do zabudowy powinien być kompatybilny z resztą urządzeń, wizualnie (wkomponować się w wystrój twojej kuchni, stać się jej częścią), funkcyjnie, na przykład, gdy posiadamy piekarnik z funkcją gotowania próżniowego tzn. Sous Vide, powinniśmy zakupić również szufladę do pakowania próżniowego. Producenci sprzętów AGD przygotowali nam szereg linii wzorniczych (nowoczesna, klasyczna, retro itp. ) tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Najlepiej, żeby posiadał intuicyjne sterowanie, elektroniczną książkę kucharską z wieloma programami automatycznymi, która zapewni powtarzalność naszych sukcesów kulinarnych – Nigdy więcej zakalców i niezastygniętych bez!

Tu muszę wspomnieć o malutkim szpikulcu (termometrze). Nie zależnie od tego, czy pieczesz ciasto, czy mięsa, nie musisz wybierać trybu pracy, temperatury ani czasu trwania pieczenia. Niektórzy producenci nazwali go termosondą inni pieczeniomierzem. Dla bardziej wymagających, dostępne również w formie bezprzewodowej. Urządzenie to umożliwia precyzyjną kontrolę naszych wypieków podczas pieczenia, według temperatury wewnątrz potrawy. Piekarnik z funkcją pizza, dla wielbicieli kuchni włoskiej i nie tylko. Warto wybrać piekarnik z zabezpieczeniem przed dziećmi – bezpieczeństwo przede wszystkim. Przy wyborze pojemności komory należy pamiętać, że dostępne na rynku są 30 – 90 litrów. Przeanalizujmy, więc wszystkie argumenty przemawiające za większą komorą. By uniknąć rozczarowań, gdy np. po obejrzeniu kolejnego odcinka „Kuchennych Rewolucji” zapragniemy upiec kurczaka po generalsku. Dla „niedzielnych kucharzy” z pewnością wystarczy piekarnik kompaktowy, który wbrew pozorom nie jest wcale taki mały. W rodzinie piekarników kompaktowych warto się przyjrzeć z bliska urządzeniom kombinowanym. To niesamowite, że w urządzeniu o wysokości 45 cm znajdziemy pełnowartościowy piekarnik (z wszystkimi funkcjami automatycznymi), mikrofalę oraz funkcja para plus. Uważam, że jest to wielki ukłon w stronę właściciela małej kuchni oraz kreatywnego architekta. Czyszczenie piekarnika spędza sen z powiek nie jednej gospodyni. PYROLIZA (najskuteczniejszy sposób na pozbycie się brudu. Piekarnik rozgrzewa się do niemalże 500 stopni, co powoduje wypalenie brudu i tłuszczu). Czyszczenie katalityczne (spalanie pojawiających się w piekarniku zanieczyszczeń w czasie jego użytkowania. Jest to możliwe dzięki specjalnym wkładom umiejscowionych na ściankach piekarnika). Czyszczenie parowe (w wyniku podgrzewania wody powstaje para wodna, która rozmiękcza zabrudzenia, tłuszcz i przypalenia we wnętrzu piekarnika. Bardzo ważną rzeczą jest wybór dogodnego dla nas automatycznego mycia piekarnika. Nie znam osobiście nikogo kto cieszył by się, na szorowanie piekarnika po skończonym obiedzie. Łatwo pokochać gotowanie posiadając piekarnik skrojony na miarę. Każda udana kulinarna uczta napędza nas do kolejnych eksperymentów. Piecząc dużo, szybko dostrzegamy słuszność wyboru np. chłodnego frontu piekarnika, ergonomicznych wysówów FlexiClip, szybkiego nagrzewania czy pieczeniomierza. A już na pewno docenimy automatyczne czyszczenie piekarnika. Każdy z nas zna sprawdzone domowe sposoby radzenia sobie z nagromadzonymi zabrudzeniami, często potrzebny jest ocet soda, dużo wysiłku i czas. No właśnie, osobiście uważam funkcję automatycznego czyszczenia za bezcenną. Montaż piekarników odbywa się najczęściej na wysokości wzroku, by dostęp do niego w żaden sposób nas nie ograniczał. W poziomie, w pionie lub w kształcie litery T.

Najpopularniejsze są piekarniki parowe marki Electrolux, AED a także piekarniki i urządzenia marki MIELE.