Filtruj według

Cena

Cena

  • 1 019,00 zł - 3 699,00 zł

Płyty ceramiczne

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Płyty ceramiczne- prostota działania

Według wielu znawców technologii płyty ceramiczne odróżnia od innych płyt grzejnych to sposób działania. Pod szklaną powłoką ceramiczną znajdują się generujące ciepło spirale promieniujące jasnym kolorem, wyszczególniające granice działania pól grzewczych. Dokładnie wytyczone granice stref grzania uniemożliwiają nagrzewanie płyty ceramicznej w miejscach poza obszarami grzania. W odróżnieniu od działania płyt indukcyjnych płyty ceramiczne działają na zasadzie grzałek. Każdy rodzaj naczynia jest odpowiedni do używania na płycie ceramicznej.

Gładka powierzchnia płyty ceramicznej zapewnia prostotę i komfort czyszczenia. Nie ma potrzeby szorować różnego typu krawędzi. Wystarczy przetrzeć szmatką z detergentem, bądź bez udziału chemii, jeśli zabrudzenie nie jest trudno zmywalne.

Inteligentny czujnik w płytach ceramicznych działa na zasadzie wykrywania obciążenia na płycie, czyli płyta nie uruchomi się, jeśli nie odnotuje na sobie ciężaru żadnego naczynia. Dzięki temu użytkownik może być spokojny o przypadkowe uruchomienie czy nieoczekiwaną ingerencję młodszego mieszkańca domu, zatem płyta na pewno cieszy się spełnianiem standardów bezpieczeństwa. Ponadto jest ona bezpieczniejsza od płyty gazowej.

W swoim wyglądzie płyta ceramiczna nie odbiega wiele od płyty indukcyjnej, natomiast na pierwszy rzut oka widać różnice porównując ją do płyty gazowej. Ma ona gładką, zwykle czarną powłokę. To drugie nie stanowi reguły. Panel płyty ceramicznej zazwyczaj działa jako panel dotykowy, przez co obsługa urządzenia jest nieskomplikowana. Z badań wynika, że ankietowani nie mieli problemu w przestawianiu się z innej płyty grzewczej na płytę ceramiczną.

Jeśli chodzi o design, to płyta prezentuję się świetnie, ale co ważniejsze ma tak skonstruowaną powłokę, że porysowanie jej stanowi wyzwanie przy normalnym użytkowaniu. Jak wiemy w głębszych rysach płyty mógłby zbierać się brud, a przy zakupie tej płyty możemy być o to spokojni.

W kwestii bezpieczeństwa i zdrowia ciekawostką jest, że płyta ceramiczna jest lepszym rozwiązaniem dla osób posiadających rozrusznik serca. Płyta indukcyjna może natomiast zaburzać jego pracę. Zatem przy tego typu problemach zdrowotnych rekomenduje się płytę ceramiczną.

Płyta ceramiczna dostępna jest w sklepie 13 VIP. W ofercie widzimy płyty ceramiczne SMEG Whirpool. Na życzenie klienta można także zamówić także  płytę ceramiczną innego producenta.