Czajniki Smeg

Pokazano 1-24 z 29 pozycji
Czajnik firmy Smeg to najczęściej wybierany sprzęt z szerokiego wachlarza AGD Smega. Imponują designem w każdym calu. Nie bez powodu urządzenia tej firmy zdobywają nagrody międzynarodowe i cieszą oko użytkowników. Smeg jest słynną włoską marką, na którą z pewnością warto zwrócić uwagę urządzając kuchnie.

Czajniki SMEG - parametry 

Czajnik Smeg jest nieco droższy od standardowych czajników, wiele osób zastanawia się dlaczego? Pokuśmy się więc o krótkie podsumowanie parametrów czajnika marki Smeg. Za przykład posłuży nam czajnik z regulacją temperatury SMEG model KLF04WHEU, czajnik w kolorze białym ze srebrnymi elementami z linii wzorniczej 50's style. To klasyka wśród smegowych czajników, znana na całym świecie.
Pojemność czajnika Smeg 1,7 L - jest to duża wartość. Przy takiej pojemności zapełnimy niemal 7 szklanek o przypuszczalnej pojemności 250 ml - Świetny w przypadku dużej rodziny.
Ten niepozorny sprzęt ma aż 2400W - gotuje wodę w mgnieniu oka!
Niezniszczalna, stalowa obudowa zapewnia długie lata używania czajnika. Stal na czajniku jest lakierowana stąd Smeg szczyci się takimi pięknymi kolorami sprzętów AGD. Uchwyt czajnika jest tak zaprojektowany aby zapewnić jak największą kontrole w momencie wlewania wody z czajnika do innego naczynia.
Klienci, którzy weszli w posiadanie czajnika Smeg często wspominają, że poza oczywistymi korzyściami wynikającymi z wyboru czajnika Smeg, jest jeszcze niski poziom hałasu generowany przez czajnik, więc jeśli zależy Ci na ciszy w domu - wybór Smega będzie bardzo trafiony!
Dużym plusem czajników Smeg jest możliwość wybrania modelu z regulacją temperatury. Owszem kawę i czarną herbatę zalewamy zazwyczaj wodą o temperaturze 100 stopni czyli wrzątkiem, natomiast herbata zielona czy biała najbardziej lubi temperatury w przedziale od 60 do 80 stopni Celsjusza i tak też smakuje najlepiej.

Czajnik SMEG z regulacją temperatury 

Najwięksi koneserzy podpowiadają, że im bardziej zależy nam na delikatnym smaku herbaty tym bardziej powinno zależeć nam na niższej temperaturze wody. Dzieję się tak dlatego, że wiele odmian herbat może zostać poparzone wrzątkiem a przez to wytrącić z roślin gorycz psując smak parzonego naparu.

Wielbiciele szlachetnych herbat doskonale wiedzą, że dbałość o temperaturę zalewania liści to klucz do zadowolenia degustatora. W ostatnim czasie coraz więcej osób zamienia kawę na Yerba Mate. Liście ostrokrzewu brazylijskiego mają działanie podobne do kawy czyli pobudzają ale w przeciwieństwie do niej, nie wypłukują magnezu i ważnych minerałów z organizmu co jest dużym plusem.

Liście Yerba Mate potrzebują temperatury 85-90 stopni aby napar był bogaty w zdrowo twórcze składniki. Dla prawdziwych 'herbaciarzy' czajnik Smeg z regulacją temperatury to konieczność!
Smeg z regulowaną temperaturą sprawdzi się też u rodzin z noworodkami, którym często do przygotowania kaszki czy mleka niezbędna jest odpowiednia temperatura wody.
Świerzym mamom niewątpliwie ułatwi zadanie Smeg KLF04PKEU - różowy bądź Smeg KLF04PBEU - błękitny. Czajniki z gamy Smega mają wielką paletę kolorów i wzorów. Jeśli nie wierzysz, sprawdź sam w Sklepie 13 VIP internetowo lub stacjonarnie w salonie na ulicy Kawaleryjskiej 4C w Białymstoku.