Filtruj według

Cena

Cena

  • 1 599,00 zł - 4 099,00 zł

Oczyszczacze powietrza

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Oczyszczacz powietrza, czym jest i do czego służy?

Wzrastająca świadomość na temat jakości powietrza oraz coraz częściej diagnozowane choroby alergiczne, skłaniają nas do zastanowienia się nad tym, co możemy zrobić, by ograniczyć ilość szkodliwych substancji w naszym domu. Dobrym rozwiązaniem jest nowoczesny oczyszczacz powietrza, który pozwoli ograniczyć niemal do zera poziom: kurzu, sierści, pyłu zawieszonego (smog), pyłków, brzydkich zapachów, a nawet groźnych bakterii i wirusów.

Obecnie na różnego rodzaju portalach z łatwością możemy sprawdzić poziom zanieczyszczeń w naszej okolicy. Zjawisko smogu jest w naszym kraju dosyć powszechne, szczególnie w większych aglomeracjach w czasie sezony grzewczego.

Inną uciążliwością mogą być unoszące się pyłki traw, drzew albo kwiatów, które to dokuczają alergikom od wiosny do późnego lata.

Wielu ludziom ciężko jest też podzielić potrzebę posiadania kota lub psa z uczuleniem na ich sierść. Pozostałości po naszych ulubieńcach są też problemem estetycznym.

Podobnie kurz i roztocza negatywnie wpływają na nasze samopoczucie.
W ostatnim czasie szczególnie ważne dla wielu z nas jest zminimalizowanie możliwości zachorowania z powodu nowych odmian drobnoustrojów
(wirusów i bakterii). Podobnie szkodliwe mogą być zarodniki pleśni i grzybów. Unikanie tego typu zagrożeń jest szczególnie ważne dla osób starszych, dzieci oraz osób z osłabioną odpornością.

Sklep 13vip.pl oferuje oczyszczacze powietrza, które pomogą poradzić sobie z powyższymi zagrożeniami, a jednocześnie dzięki oryginalnemu designowi naszych urządzeń, twoje wnętrze nabierze oryginalnego charakteru.

Jak wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza?

Jeżeli zdecydujemy się na zakup oczyszczacza, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Sklep 13vip.pl chętnie podpowie na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu.

- Filtr do oczyszczacza powietrza – działanie większości oczyszczaczy polega na wprawieniu powietrza w ruch za pomocą wentylatora, a następnie przepuszczenie go przez zestaw filtrów. Jest ich wiele rodzajów, ale standardowo są to filtry HEPA z warstwą węgla aktywnego, pozwalające usunąć pyły zawieszone PM10, PM2 oraz PM1 (smog), alergeny i większe drobiny (np. Sierść).

- Coraz częściej można spotkać też oczyszczacze powietrza z jonizatorem. Wytwarza on jony ujemny (aniony), z którymi łączą się drobnoustroje i dzięki temu łatwiej są wychwytywane przez nasze urządzenie. Przy okazji utrzymuje też równowagę jonów dodatnich i ujemnych, zakłócana przez pracę urządzeń elektrycznych.

- Warto zwrócić uwagę na urządzenia z nawilżaczem powietrza. Odpowiedni stopień wilgotności mieści się w granicach 40-60%. Jeżeli warunki w twoim domu odbiegają o tej normy, powinno się zastanowić nad dodatkową funkcją nawilżacza. Zbyt suche powietrze daje poczucie wyraźnego dyskomfortu, nasze gardło i nos są podrażnione, a skóra przesuszona. Z kolei zbyt duża wilgotność sprzyja rozwojowi grzybów i pleśni.

- Chociaż hałas wytwarzany przez większość nawilżaczy nie przekracza 25 dB (poziom szeptu), pamiętaj aby sprawdzić czy przypadkiem wybierany model nie przekraczał tej normy. Sprawdź, czy urządzenie posiada tryb nocny. Wentylator powinien wtedy pracować na mniejszych obrotach i mniej hałasować.

- Bardzo ważną kwestią jest dobranie odpowiednio mocnego oczyszczacza do powierzchni, która będzie filtrowana. Na każdym urządzenie powinno być oznaczenie, do jakiej powierzchni jest przeznaczone, jeżeli mieścisz w górnej granicy – rozważ zakup mocniejszego oczyszczacza. Zasadniczo 1 urządzenie wystarcza na jedno pomieszczenie, dlatego aby efektywnie oczyszczacz całe mieszkanie możesz potrzebować kilku oczyszczaczy. Dobrym rozwiązaniem może być też lekki, mobilny oczyszczacz, który łatwo ustawisz w odpowiednim pokoju.

- Aplikacja mobilna pozwoli Ci monitorować i kontrolować stan powietrza, nawet gdy będziesz poza domem.