Pralki

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Najważniejszy sprzęt w domu – pralka

W dzisiejszych czasach nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić domu bez pralki automatycznej. Kiedyś nie było to takie oczywiste. Przez wiele lat produkcji pralek producenci doskonalą te urządzenia zwracając uwagę na wiele szczegółów. Najważniejszym czynnikiem jest jakość prania. Parametr ten to nie tylko uzyskanie jak najbardziej czystych ubrań ale też nieniszczenie poddawanych praniu materiałów. Ważną cechą są też obroty przy wirowaniu. Im większe tym odwirowane tkaniny stają się bardziej suche. Obecnie najczęściej spotykane są pralki wirujące z maksymalną prędkością 1200 lub 1400obr/min. Przesadna ilość obrotów negatywnie wpływa na zużycie wirowanych ubrań i na stabilność urządzenia i przyspieszenie zużycia niektórych części pralki.

Dobierz odpowiedni wsad dostosowany do Twoich potrzeb


Dekadę temu standardową pojemnością pralki był wsad 5kg. Obecnie standardem jest załadunek 7 lub 8 kilogramów. Jednak co raz bardziej popularne są urządzenia o załadunku 9 kilogramów. Na rynku są dostępne również wersje z wsadem 10,5 kilograma. Istotny jest też wsad. Ważny jest też rozmiar zewnętrzny urządzenia. Obie kwestie mogą wydawać się dość sporne ale przy obecnej technologii da się pogodzić stosunkowo duży wsad z niezbyt dużym gabarytem urządzenia. Wszystko zależy od umieszczenia silnika i sposobu przeniesienia napędu. Najnowocześniejszym rozwiązaniem jest przeniesienie napędu w sposób indukcyjny bez użycia paska klinowego. Takie rozwiązanie powoduje zmniejszenie głośności urządzenia, bardziej stabilna pracę oraz zdecydowanie mniejszą usterkowość. To wszystko za sprawą wyeliminowania koła pasowego, paska i dodatkowych elementów łożyskujących.

Energooszczędność

Jedną z najistotniejszych kwestii przy wyborze pralki jest jej energooszczędność. Niskie zużycie wody i prądu. Już wiele lat temu zaczęto stosować automatykę wagową czyli inteligentny system dozowania wody. W zależności od wielkości wsadu i rodzaju materiału system pobiera odpowiednią ilość wody co tym samym ogranicza zużycie prądu.


Na co zwrócić uwagę przy wyborze pralki?

W ostatnich latach niektórzy producenci wprowadzili nierozbieralne obudowy główne bębnów pralek. To działanie powoduje brak możliwości wymiany łożysk. Jedyna możliwość naprawy to kosztowna wymiana zespołu bębna, jego obudowy i łożyska. Często nie opłacalna w starszych pralkach.Co raz bardziej popularną staje się zmiana sposobu przeniesienia napędu z silnika na bęben pralki. Najpopularniejszym nadal jest pasek , którym przenosi się napęd z silnika na bęben. Rozwiązanie to wypierane jest co raz częściej przez napęd przenoszony indukcyjnie (bezpaskowo) . Jest to znacznie cichsze i bezusterkowe rozwiązanie. Wielu producentów na taki napęd udziela dziesięcioletniej gwarancji.

Serwis przez telefon! Innowacyjne funkcje!

Kolejnym nowatorskim rozwiązaniem jest zdalne diagnozowanie usterek. Pralka po włączeniu określonej funkcji zaczyna wydawać dźwięk – kod usterek, który należy przekazać za pomocą smartfona do serwisu. Tam za pomocą czytnika kodów odczytywana jest usterka. Dzięki tej informacji serwis może określić jaka jest awaria i w jaki sposób ją usunąć przy użyciu ewentualnych części zamiennych.


Pralka z TwinDos Miele!



Największym osiągnięciem ostatnich lat jest wprowadzenie funkcji Twin Dos przez firmę MIELE. Pralka może prać przy wykorzystaniu standardowych detergentów aplikowanych do dozownika ale ponadto istnieje możliwość prania bez każdorazowego zasypywania proszku czy zalewania detergentów do dozownika. W dolnej części pralki instaluje się kasety z zapasem detergentów, który wystarcza na wykonanie kilkudziesięciu prań bez konieczności każdorazowego dolewania środków piorących.

Oprócz wielu zmian technologicznych producenci wprowadzają też różne kolory swoich urządzeń. Po serii pastelowych pralek SMEG, których front maskowany jest stylowymi drzwiami w stylu retro nawiązującym do innych urządzeń tej marki, można nabyć pralki w obudowie wykonanej w kolorze stali.