Filtruj według

Cena

Cena

  • 5 099,00 zł - 24 299,00 zł

Kuchnie

Od kilku lat rośnie zainteresowanie wolnostojącymi kuchniami o większej niż standardowa szerokości. Urządzenia te występują w kilku wariantach szerokości: 60cm, 90cm, 100cm, 110cm.

Wzrost zainteresowania podyktowany jest modą która przyszła do Polski z zachodu, a przede wszystkim z Wielkiej Brytanii. Stąd częste określenie  „ kuchnie w stylu angielskim”. Dodatkowym aspektem mającym wpływ na wybór tak dużych urządzeń jest rozwój pasji do gotowania we własnych  domach. Wymyślne dania wymuszają konieczności użycia jednorazowo większej ilości palników lub pól grzewczych. Nowoczesne budownictwo indywidualne daje większe przestrzenie w obszarze kuchni.

Pokazano 1-23 z 23 pozycji

Jakie są rodzaje kuchni wolnostojących?

Polacy co raz częściej przy wyposażaniu kuchni zwracają uwagę na wielkość i ilość pól grzewczych lub palników. W niektórych modelach kuchni tego typu możemy oczekiwać nawet 6-u palników gazowych. Na dwa z nich zamiast klasycznego rusztu można założyć specjalistyczne nakładki przeznaczone do naleśników albo grillowania. Jeśli klient wybierze kuchnię z blatem w postaci płyty indukcyjnej może liczyć na opcje łączenia pól grzewczych.

W zależności od modelu kuchnia może mieć jeden szeroki piekarnik lub dwa a nawet trzy piekarniki o mniejszej pojemności z dodatkową komorą do utrzymywania potraw w wyższych temperaturach. W przypadku modeli z pojedynczym piekarnikiem ze względu na jego ogromną kubaturę stosuje się termoobieg z trzema wentylatorami, które odpowiadają za utrzymanie równomiernej temperatury w całej kubaturze piekarnika. Duża ilość palników lub pól grzewczych na blacie oraz spora kubatura piekarników umożliwia przyrządzanie kilku różnych potraw na raz.

Kuchnia wolnostojąca w stylu retro

Bardzo często kuchnie wolnostojące kojarzone są z wzornictwem retro. Firma SMEG wyszła jednak naprzeciw oczekiwaniom kupujących i oprócz wspomnianych kuchenek w stylizacji retro zaoferowała nowoczesną minimalistyczną linię wzorniczą kuchni. Modele te oferowane są w niespotykanej dotąd szerokiej plecie barw. Oprócz klasycznych kolorów takich ja biały, beżowy,  czarny czy stalowy  dostępne są kuchnie żółte, pomarańczowe, zielone, szare a nawet bakłażanowe. Prawdziwą ciekawostką wzorniczą są kuchnie SMEGA pokryte animacją zaprojektowaną przez projektantów mody DOLCE CABBANA. Firma SMEG umożliwia również zakup innych urządzeń drobnego AGD dopasowanych do tego wzornictwa. Dzięki takiemu zestawowi nasza kuchnia staje się jeszcze bardziej indywidualna, a gotowanie jeszcze bardziej przyjemne.

Kuchnie wolnostojące Vestfrost

Alternatywą dla marki SMEG jest Vestfrost, który również oferuje kuchnie o większej szerokości w stylu retro. Producent ten oferuje modele w kolorze beżowym, bordowym i błękitnym.

Obaj producenci zarówno SMEG jak i Vestfrost do swoich kuchni rekomendują zakupienie stylowych okapów, które lakierowane są na identyczne kolory jak kuchnie i posiadają identyczne elementy wyposażenia takie jak przełączniki czy relingi.