Tostery

Pokazano 1-24 z 59 pozycji

Toster - niezastąpiony pomocnik rodzinnych śniadań

Ciepłe tosty to popularny przysmak śniadaniowy. Nic dziwnego. Chrupiące pieczywo, na nim roztapiające się masełko i ulubione dodatki. Takie małe rzeczy stwarzają magię poranka, na którą się czeka. Wybór tostera to z pozoru proste zadanie, warto jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii aby móc w pełni cieszyć się z zalet tego urządzenia. 


Liczy się moc tostera 

Pierwszą, podstawową kwestią na którą powinniśmy zwrócić uwagę jest moc tostera. To od niej zależy szybkość opiekania naszych tostów. Optymalny wybór to urządzenie o mocy około 700 W. Jeżeli bardzo zależy nam na czasie powinniśmy rozejrzeć się za takimi o mocy powyżej 1000 W. Należy jednak pamiętać, że wraz z mocą rośnie cena. Te, które szybko wypieką idealne tosty są z wyższej półki cenowej. Dlatego przed wyborem idealnego tostera powinniśmy rozważyć nasze indywidualne potrzeby i zastanowić się czy jego szybkość jest dla nas istotna. Dodatkową przydatną funkcją jest możliwość ustawienia stopnia opieczenia. Szczególnie przydatne, gdy każdy domownik ma inne wymagania co do stopnia wypieczenia tostów.

Ilość komór w tosterze 

Standardowe tostery posiadają możliwość upieczenia dwóch kromek jednocześnie. Tak kojarzy nam się klasyk. Na rynku są jednak dostępne takie, do których możemy włożyć nawet cztery kromki jednocześnie. Przydatne? Dla osób posiadających większą rodzinę z pewnością. Wtedy z pewnością sprawdzi się model Morphy Richards - Prism. Dlatego kolejny raz warto zastanowić się nad indywidualnymi potrzebami przed zakupem. Poza ilością szczelin możemy także decydować o ich szerokości. Taka funkcja pozwala nam opiekać nie tylko standardowe kromki, ale także bułki czy bagietki. 


Szufladka na okruszki

To mała rzecz, która jest bardzo przydatna i znacznie ułatwia nam codzienną pielęgnację tostera. Taka szufladka pozwala na utrzymanie urządzenia w czystości i szybkie opróżnienie w razie potrzeby. 


Dodatkowe wyposażenie

Wyposażenie dodatkowe zwiększa ich funkcjonalność. Jakie przydatne dodatkowe funkcje może posiadać toster? Jedną z nich jest ruszt. Jeżeli uwielbiasz ciepłe bułeczki czy rogaliki, to funkcja dla Ciebie. Taki ruszt idealnie sprawdzi się także do podtrzymywania ciepła już upieczonych tostów. Jeżeli nie lubisz pilnować przygotowywanych posiłków warto zdecydować się na toster z możliwością automatycznego ustawienia czasu opiekania. Kolejną przydatną funkcją jest automatyczne certowanie pieczywa. Umożliwia ona równomierne przypieczenie kromki niezależnie od jej wielkości. Dla tych, którzy mają w zwyczaju mrozić pieczywo i zapominać wyciągnąć go na czas przyda się funkcja rozmrażania. Toster rozmrozi kromkę, po czym ją podpiecze. 

Poza tymi funkcjonalnymi aspektami, należy także zastanowić się nad wyglądem tostera. Powinien on pasować do wnętrza ale także do pozostałych sprzętów AGD, tak aby tworzyły one spójną całość. Na rynku istnieje wiele modeli dzięki czemu możemy przebierać we wzorach i dostosować je do indywidualnych preferencji. Fanom stylu retro z pewnością spodoba się klasyczny wygląd tostera SMEG czy KitchenAid.