Płyty indukcyjne i gazowe do zabudowy

Pokazano 1-24 z 188 pozycji

Od wielu lat wolnostojące kuchnie są wypierane przez oddzielne moduły płyty oraz piekarnika. Rozwiązanie to daje możliwość uzyskania większej funkcjonalności. Płytę możemy zamontować w dowolnym miejscu na blacie kuchennym zaś piekarnik niezależnie choćby na wysokości wzroku. Producenci płyt zauważyli zróżnicowane potrzeby swoich klientów. Tradycjonaliści nadal przejawiają chęć zakupu płyt gazowych. W poprzednim dziesięcioleciu dużą popularność zdobyły płyty ceramiczne. Jednak systematycznie płyty indukcyjne wypierane są przez nowoczesne, bardziej ekonomiczne płyty indukcyjne, które stanowią zdecydowaną większość sprzedawanych w Polsce. Wynika to przede wszystkim z faktu iż w nowo oddanych apartamentowcach nie występuje sieć gazowa. To wszystko ze względu na bezpieczeństwo ( brak ryzyka wybuchu gazu). Płyty indukcyjne występują w różnych wersjach kolorystycznych. Najczęściej wybieranym jest kolor czarny. W ostatnich latach oferta jest wzbogacana o modele w kolorze szarym. W ofercie można spotkać też płyty w kolorze białym idealnie pasujące do jasnych blatów kamiennych. Nieliczni producenci oferują płyty w kolorze szampańskim, który wygląda przepięknie na drewnianych blatach kuchennych.

Istotnymi zagadnieniami przy wyborze płyt indukcyjnych jest ich szerokość i ilość pól grzewczych. W dzisiejszych czasach kiedy buduje się kuchnie o większym metrażu możemy sobie pozwolić na zabudowanie szerszych indukcji. Mimo to pozostaje jeszcze spory obszar blatów roboczych do przygotowania posiłków. Na płytach o szerokości powyżej siedemdziesięciu centymetrów można umieścić piąte pole grzewcze. To bardzo istotne dla osób przygotowujących posiłki wielodaniowe. Jeśli ktoś gotuje jeszcze więcej polecam uwadze płyty o szerokości dziewięćdziesięciu centymetrów wyposażone w sześć pól grzewczych. Dla tych, którzy lubią przestrzeń i nie znoszą ścisku rekomenduję płyty indukcyjne w zakresie szerokości od 68- 78 centymetrów. Rozwiązanie to umożliwia uzyskanie przestrzeni na pole o największej średnicy umożliwiające swobodne przyrządzanie posiłków na patelniach o największej średnicy.

Kolejna ciekawą cechą w płytach indukcyjnych jest możliwość łączenia pól grzewczych. Rozwiązanie to umożliwia stosowanie naczyń o nieregularnym kształcie. Mam tu na myśli podłużne brytfanny lub garnki o nieregularnych kształtach. Ale to nie wszystko. Dzięki łączeniu pól możemy stosować specjalne grille produkowane przez firmę Electrolux lub AEG. Domowy Grill umożliwia delektowanie się smakiem Grillowanej ryby, warzyw czy karkówki w okresie niesprzyjającej aury i niskich temperatur o dowolnej porze roku.

Istotnym szczegółem dotyczącym sterowania polami grzewczymi są oddzielne potencjometry. Mogą one przybrać najbardziej typową formę przesuwną lub w formę pokręteł. To drugie rozwiązanie choć bardzo wygodne w użyciu jest stosowane skrajnie rzadko.

Najnowszym osiągnięciem w dziedzinie płyt grzewczych jest wprowadzenie do oferty płyt, które maja nieograniczona powierzchnię grzewczą umożliwiającą ustawianie garnków w dowolnych miejscach. Nie wymaga to od osób gotujących skupiania uwagi na umieszczeniu garnków lub innych naczyń w promieniu pola grzewczego. Rozwiązanie to staje się co raz bardziej powszechne.

Innym inteligentnym systemem jest połączenie płyt indukcyjnych z okapem za pośrednictwem systemu WI-FI. Ów system umożliwia zespolona pracę obu urządzeń. W miarę potrzeby kiedy zachodzi emisja oparów okap załącza się automatycznie. Gdy problem jest zażegnany okap wyłącza się.

Płyty gazowe to starsze rozwiązanie wysoko cenione przez szefów kuchni. Według nich przyrządzanie potraw na gazie powoduje zachowanie naturalnego ich smaku. Również występują w różnych szerokościach i ilościach palników. Często poszukiwanym rozwiązaniem jest palnik turbo , powodujący szybsze i bardziej efektowne ogrzewanie potraw. Jako dodatkowe akcesoria dostępne są nakładki na ruszt umożliwiające ustawienie takich naczyń wok.

Za bezpieczeństwo podczas gotowania odpowiadają czujniki odcinające dopływ gazu w przypadku gdy płomień zostanie zalany.