Noże kuchenne

Pokazano 1-24 z 460 pozycji

Najlepsze noże kuchenne

Nóż kuchenny jest wszechstronnym pomocnikiem podczas krojenia owoców, warzyw, mięsa, ryb, siekania ziół. Asortyment noży kuchennych jest szeroki, a ich jakość znacząco wpływa na komfort ich użytkowania. A kiedy już wypróbujesz wysokiej jakości nóż, nie będziesz chciał kolejnego. Przyjrzyjmy się więc, jak wybrać odpowiedni nóż, który będzie Ci służył na co dzień:

  • Pierwszym kryterium to cel jego użycia. Ze względu na swój kształt i rozmiar noże kuchenne są przeznaczone do konkretnej czynności w kuchni

  • Kupując noże dobrze jest polegać na sprawdzonej marce - Zwilling, Victorinox, Joseph Joseph, czy WMF

  • Nóż wysokiej jakości rozpoznasz przede wszystkim po precyzyjnej obróbce, ostrym i mocnym ostrzu, oraz dobrze dopasowanej rękojeści 

  • Nóż kuchenny nie powinien być zbyt elastyczny, przy dużych nożach ostrze nie powinno się wyginaćNiemieckie noże Zwilling

Niemieckie noże Zwilling to połączenie ergonomi, praktyczności i funkcjonalności. Noże kuchenne wykonane są ze stali nierdzewnej. Wszystkie noże posiadają odporność na korozję, wytrzymałość i twardość, co jest możliwe, dzięki specjalnym procesom hartowania w niskich temperaturach. Marka zadbała o to, aby noże zostały stworzone w nowoczesnej technologii, z wygodnymi uchwytami. Projektanci zwrócili uwagę na kształt ostrza i krawędzi tnącej, aby płynnie przechodziły do rękojeści. Ta z kolei ma ergonomiczny kształt i wykonana jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego bez łączeń. Jak mówią profesjonalni kucharze - korzystanie z tych noży to czysta przyjemność. Noże Zwilling możesz kupić pojedynczo lub w zestawie, możesz wybrać nóż przeznaczony do wędlin, warzyw, do nóż do pieczywa, lub nóż uniwersalny. Możesz zaopatrzyć się w zestaw 5 noży wraz z nożyczkami i ostrzałką, sprzedawany w praktycznym drewnianym pojemniku.


Szwajcarska precyzja noży Victorinox

Szwajcarska precyzja kryje się pod nazwą Victorinox. To produkty ze 100 letnią tradycją, zaprojektowane, byś mógł je używać przez całe życie. Zakupisz je w wygodnym zestawie dwóch noży do warzyw i owoców z krawędzią prostą i ząbkowaną, oraz specjalny nóż do pomidorów.

Noże WMF pozostają ostre dzięki technologii Performance Cut . Ten unikalny proces szlifowania ostrzy, wykorzystujący pomiar laserowy i najnowocześniejsze szlifierki, gwarantuje najwyższą dokładność kąta i kształtu ostrzenia. Dodatkowo noże WMF poddawane są wieloetapowemu procesowi hartowania w celu uzyskania najwyższej wytrzymałości i trwałości. W rezultacie każdy nóż kuchenny wykonany w tej technologii pozostanie wyjątkowo ostry dłużej niż standardowe noże kuchenne. W ofercie znajdziesz noże do mięsa, do pieczywa, do warzyw, uniwersalne i noże szefa kuchni, a także blok z pięcioma nożami i komplet - chiński nóż szefa i santoku.

Angielskie noże Joseph Joseph nacechowane są trwałością, ergonomiczną rękojeścią, oraz doskonałym designem. Nadają się do krojenia, siekania, szatkowania. 

Kawałek solidnej zimnej stali, zaostrzony do toksycznej perfekcji to marzenie większości mężczyzn, ale nóż to przede wszystkim narzędzie i będzie służył każdemu. Jedno jest pewne, w żadnej kuchni nie powinno zabraknąć, wysokiej jakości noża kuchennego. Dobierz nóż odpowiedni do Twoich potrzeb.