Filtruj według

Cena

Cena

  • 794,00 zł - 1 499,00 zł

Czajniki z regulacją temperatury

Pokazano 1-23 z 23 pozycji

Czajnik z regulacją temperatury – dlaczego warto go mieć?

Poszczególne napoje powinny być zalewane wodą o konkretnej temperaturze. Określają je producenci na opakowaniach. Tak jest chociażby w przypadku herbat liściastych. Pod wpływem zalania wrzątkiem napar straciłby smak i aromat. Herbata zostałaby również pozbawiona swoich drogocennych właściwości. Jednak dostosowanie odpowiedniej temperatury w klasycznym naczyniu jest niezwykle trudne. Na szczęście, naprzeciw temu problemowi wyszli producenci czajników z regulacją. Jaką temperaturę można w nich ustawić? Zależne jest to od konkretnego modelu. Niektóre gadżety posiadają szeroki zakres. Z kolei w innych zakres ten jest znacznie bardziej ograniczony. Czajniki z regulacją mają też inną zaletę. Ułatwiają przygotowywanie ulubionych potraw. Wody przegotowanej, lekko ostudzonej powinno się używać na przykład podczas wyrabiania różnego rodzaju ciast. Zagotowanie wody w klasycznym czajniku wiązałoby się z oczekiwaniem aż ta trochę ostygnie. Takie sprzęty mogą być też przydatne dla wszystkich rodziców, którzy karmią swoje dziecko mlekiem w proszku dla niemowląt. Zalanie go wrzątkiem skutkowałoby uzyskaniem napoju i mniejszej wartości odżywczej. Ponadto, podczas karmienia dzieci sprawdza się często temperaturę pokarmu, aby maluch się nie poparzył. Czajnik z regulacją rozwiązuje ten problem.

Na co należy zwrócić szczególną uwagę wybierając czajnik z funkcją regulacji temperatury?

Przede wszystkim na moc urządzenia, która określona jest przez producenta na opakowaniu. To od niej zależy czas, w jakim woda osiągnie oczekiwaną temperaturę. Ważny jest też aspekt dźwiękowy. Niezwykle doceniane są modele, które posiadają sygnał informujący o tym, że woda jest już odpowiednio przygotowana. Dzięki temu nie trzeba co chwilę zerkać na czajnik. Istotny jest również sam zakres temperatur, który nie jest jednakowy dla wszystkich takich sprzętów. Dla estetów kluczowy będzie sam wygląd urządzenia. Dobrze, gdy wszystkie sprzęty AGD idealnie pasują do urządzonej już kuchni. Na rynku dostępnych jest wiele minimalistycznych modeli, które z łatwością wpasują się w styl nowoczesnego wnętrza. Dostępne są również produkty pasujące do konkretnych stylów wnętrzarskich, na przykład stylu rustykalnego. Takie designerskie sprzęty będą nie tylko funkcjonalne ale również bardzo ozdobne. Z pewnością zwrócą uwagę wszystkich gości. Wybierając czajnik należy też wziąć pod uwagę pojemność urządzenia.

 

Najpopularniejsi producenci czajników z regulacją

Obecnie coraz więcej marek decyduje się na stworzenie czajników z wbudowaną funkcją regulacji temperatury. Słynie z tego chociażby amerykańska firma Kitchenaid. Popularnym producentem takich urządzeń jest także Smeg. Ten włoski producent sprzętu AGD oferuje czajniki w wielu opcjach kolorystycznych do wyboru. Dzięki temu każdy może wybrać odpowiedni model do swojego wnętrza.