Świeże i chrupiące ... Czyli w czym przechowywać pieczywo?

Świeże i chrupiące ... Czyli w czym przechowywać pieczywo?

Chleb najlepiej przechowywać w temperaturze pokojowej – najszybciej czerstwieje w temperaturze ok. 0-10°C. Nie powinno się również:

  • chować pieczywa do plastikowej torby (szybko stanie się miękki i spleśnieje) – lepsze będą lniane woreczki lub torebki papierowe
  • zostawiać chleba na wierzchu – spleśnieje lub wysuszy się

W ostateczności można chleb zamrozić i tak przechowywać go nawet przez 3 miesiące. Jednak rozmrożone pieczywo nie będzie już tak chrupiące jak świeże.

Poszukując idealnego chlebaka kieruj się przede wszystkim użytecznością. Wybór na pozór wydaje się bardzo prosty, jednak ogromna oferta na rynku może przyprawić o zawrót głowy.

Materiał materiałowi nierówny. Na rynku spotykamy chlebaki wykonane z wielu materiałów. Jednak powszechną popularnością cieszy się zaledwie kilka z nich. Poniżej postaram się przybliżyć ofertę marek premium.


Ceramika - jest znana ze swoich właściwości wyrównywania temperatury, dobrze regulują poziom wilgoci. Wadą tego materiału jest jego delikatność.

1_1.jpg


Stal - doskonale wpisując się właściwie w każdy styl. Ogromna paleta kolorów. W ostatnich latach chlebaki, oprócz swej oczywistej roli przechowywania pieczywa, zaczęły spełniać również inną funkcję tj. dekoracyjną. Dzisiejszy chlebak to nie tylko zwykły pojemnik na pieczywo. Niejednokrotnie to designerskie „dzieło sztuki”. W końcu jako jeden z nielicznych kuchennych akcesoriów prawie zawsze stoi na kuchennym blacie.

Tworzywo - łatwość w utrzymaniu czystości, odporny na wilgoć, wodę oraz detergenty

Mało kto wie, że dla długiego zachowania świeżości, pieczywo potrzebuje odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Zadbajmy wiec, by wybrany przez nas produkt miał specjalne otwory (wywietrzniki), którymi powietrze bez problemu dostanie się do wnętrza. Zapobiegnie to spleśnieniu pieczywa i dłużej zachowa je w świeżości, warto też zwrócić uwagę na praktyczną stronę tego „sprzętu”, a więc czy będzie on łatwy w czyszczeniu i konserwacji.

Jeśli potrzebujesz znaleźć idealnie wpasowujący się do Twojego wystroju kuchni chlebak, wejdź na www.13vip.pl U nas znajdziesz szeroką gamę wyposażenia kuchennego, które spełni każde Twoje zachcianki! Nie czekaj i wejdź już dziś!

Wszystkie komentarze

Zostaw komentarz